Сльози в день народження

День народження для когось «к сожалению только раз в году», а для когось на щастя — тільки один раз на рік. І, справді, байдужих до цієї маленької дати нема. Хтось радіє, безмежно очікуючи власного свята. Хтось ще напередодні мріє аби в календарі магічним образом пропав той день. В будь-якому випадку байдужих до власного дня народження нема. Якщо радість – реакція цілком нормальна і в очах суспільства не викликає подиву. То сум і сльози на власний день народження то нормально? Цілком. Спробую пояснити чому.

З точки зору тілесної терапії відчувати тугу в день народження — здорова реакція. Це пам’ять тіла включається. В тілесній терапії є таке пояснення. Коли тіло закарбовує в собі реакцію, яку мозок може не пам’ятати. Тобто тіло пам’ятає і реагує на певні події. Деякі жінки в день народження своїх дітей можуть відчувати слабенькі схватки. Ми сідаємо на велосипед і автоматично крутимо педалі, заходимо в воду і пливемо, навіть з простоєм більше ніж пів року, ми знаємо, що обійми заспокоюють і використовуємо їх. Це тільки маленькі приклади тілесної пам’яті.

birthday-depression--mans-face-buried-in-a-birthday-cake-stan-fellermanПерші три-чотири роки свого життя, зазвичай людина головою не запам’ятовує, вона пам’ятає себе зі слів оточуючих, але тіло про нас в цей період знає дещо більше. Ми не пам’ятаємо як прийшли в цей світ, хоча деякі люди, яких занурюють в пренатальний досвід можуть відтворити своє народження на рівні почуттів: голоса лікарів, згадати стіни лікарні, певні відчуття в тілі, але в свідомому віці вони такого досвіду не мали. Приходимо ми в цей світ, не танцюючи від щастя, всміхаючись на весь беззубий рот, а зі сльозами і криком. Нам страшно, ми не розуміємо, що відбувається, чому звичний світ розвалився? А ще деяких дітей забирають від мами, раніше не прикладали до грудей в родзалі. Це називають травмою народження. Тіло таку важливу подію запам’ятовує на рівні відчуттів. Звідси сльози, туга, страх і нелюбов до власного дня народження, яка не має логічного пояснення. В когось більше, в когось менше.

Я сама не могла зрозуміти, чому близько 17:30 (а це час мого народження) на власний день народження я заливалась сльозами. Кілька годин до цього в мені піднімалась така тривога, ніби має статися щось страшне і невідоме. Після шостої усе стихало і я продовжувала жити власним життям, так і не розуміючи, що то за коктейль емоцій в мені. Ба більше, я вірила що такі емоції –  клінічний випадок і їх треба позбутися, витіснити. Я влаштовувала святкування, але ефекту від цього було нуль. Згодом від свого терапевта я дізналась, що сльози і туга — нормальна реакція і нарешті дозволила собі повноцінно журитись. Це був найкращий день народження за весь час, бо він був емоційно справжній. Я встигла і пожуритись, і повеселитись, і подякувати Всесвіту, що подарував шанс мені жити на цій землі.

Але ви спитаєте: якщо справді народження закарбовується в тілесній пам’яті, чому не всі тужать і не люблять свій день народження? Чому є ті, хто чекають його цілий рік і радіють йому? Вони теж пам’ятають цей досвід на рівні тіла. Він не зник. Просто їхнє оточення нав’язало (в хорошому сенсі цього слова) радість власного дня народження. Кожен з нас нав’язує цю радість ще змалечку, я роблю так само синові, повторюючи: «Сьогодні чарівний день, бо народилась прекрасна і важлива людина – ти». Ми організовуємо свято, даруємо подарунки, які хоче людина і пам’ять тіла не включається. Позитивний досвід виявляється сильнішим, замінюючи сумні спогади народження на радість від цього дня. А ще на відношення до власного дня народження впливають інші фактори. Коли позитивний досвід не зумів  витіснити травму народження, людина починає не любити цей день, сумувати і журитись. Ostgulen__Erin_Leigh_Studio_Photography__Design_Luca1stBdayParty0124_low

Тому ті, хто радіють власному дню народженню – кльові і мають повне право це робити. І ті, хто плачуть в день народження – кльові і мають повне право тужити. Це не аномалія. Це просто досвід, якій закарбувався в тілі і, переживаючи його ми дозволяємо собі бути справжніми.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s