Особистісні кордони дитини. Шкідливі поради із власного дитячого досвіду.

Особистісні кордони? Та шо ти мелеш! Забий, нема ніких кордонів. Усе спільне, ти і я, ми  — сім’я!  В сім’ї не може бути секретів один від одного. А ще ти -мама, ти ліпше знаєш, що треба твоїй дитині, а не усілякі там психологи.

Не хоче їсти? 

Насипай. Діти ж так цілий день не будуть їсти. Ще десь вмруть від голоду. В хорошої мами дитина не має знати, що таке голод. Тому насипай, вручай ложку і кажи, що поки не з’їсть з-за столу не вийде. Якщо дитина менша, задача спрощується. Напихай. Напихай як гуску. Сльози? Не біда. Ввімкни мультики. Не хоче їсти? Та що ці діти знають про свою фізіологію. Не любить суп? Та що ці діти розуміють в кулінарії і гастроентерології? Хай їсть! Голодним бути, ні-ні.

 

Не хоче спати? 

Клич Бабу Ягу! Бо коли стає темно, над ліжком літає Баба Яга і забирає дітей, що не сплять. Не спить вдень? Качай крізь сльози. Не засинає? Клич Бабу Ягу. Хай забере непослуха.

 

Змушуйте ділитись 

Нічого ж страшного нема, якщо дитина дасть свою іграшку проти волі. Вона ж нею зараз не грається. Он ми ділились і нічого. Якось виросли. Ділитись своїм чи ні вирішуєте ви, а не дитина. Бо ви купили ці іграшки.

 

Натягни шапку 

Та що діти розуміють в терморегуляції? Вони і слова такого не знають. Я вже не кажу, що не чують свого тіла. Ми ж ліпше знаємо, коли їм жарко, холодно, мокро. Навіть, якщо дитині десять років і вона в п’ятий раз каже, що їй не холодно, наполягайте на кофті! Ви ж ліпше знаєте, у вас досвід і взагалі ви 9 місяців носили її у собі.

 

Хочеш!

Ігноруйте «не хочу!». Що значить не хочеш? Захочешь, перехочеш, бо я так сказала (підкреслити необхідне). І взагалі, право на думку мають тільки дорослі, бо в них є досвід, мудрість і… сила!

 

Підслуховуйте дитячі розмови, читайте переписку

Дитина не має права на власний простір. Бо вона маленька і нічого в цьому світі не тямить. Світ небезпечний і страшний. Ще злигається з непутьовими? Треба прогнозувати наперед кожен її крок, обирати коло спілкування. Контроль — наше все.

 

Ігноруйте кордони тіла 

Обіймайте, коли дитина проти. Не забудьте вдарити, якщо провинилась. Усіляко підкреслюйте, що її тіло – не її діло. Ніколи не проговорюйте дитині, які маніпуляції їй будуть проводити лікарі, в жодному разі не питайте її думки і дозволу з цього приводу. Хоче довге волосся? Ні, він хлопчик, йому треба коротке. Не хоче вдягати цю кофту? Натягніть. На вулиці зимно! Нічого вона не колюча і противна, не мели дурниць. Навіть, якщо і колюча, зате тепла.

 

В жодному разі не стукайте, коли входите в кімнату

Це дитина, які секрети вона має від вас? Ви ж її батьки. Ви маєте усе про неї знати. Раптом вона розглядає своє тіло? Треба ж бути у курсі всього, бо ще пропустите такий важливий виховний момент.

 

Обнюхуйте підлітка, обшукуйте його кишені і порпайтесь у сумці

Раптом там презервативи? А раптом цигарки? Треба ж одразу реагувати на такі порушення! Бо ще вляпається… Ці підлітки тільки і мріють вляпатись. Ви ж тут як тут, врятуєте, зробите з нього людину, ви ж за нього переживаєете.

 

Забудьте про таке виховання! І це вже не жарти 🙂

Сподіваюсь ви зрозуміли, що усі ці пункти — історія про те, як робити не варто. Хіба ви не хочете зіпсувати відносини з власною дитиною на усе життя. А потім чесати репу, що ви зробили не так? Ліпше будуйте довірливі відносини і ставайте дитині другом з самого початку. Щоб і думки не виникало так зробити. І пам’ятайте: такі дії говорять тільки про те, що в собі, як у батьках, ви не впевнені. А це проблема не дитини, а ваша. Працюйте над собою.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s